Thursday, March 4, 2021

Gazeta Troja

2886 POSTS0 COMMENTS
http://gazetatroja.com

Lajmi i Fundit: Profesori amerikan tregon se kë duhet ta votojnë kosovarët: “Dënojini me votë”

Profesori universitar në SHBA, Alon Ben-Meir, njëherit edhe njohës i politikave të Ballkanit Perëndimor, ka akuzuar të gjitha subjektet politike për mungesën e një...

Lajmi i Fundit: Edhe një dëshmitar i ri në Speciale për këtë çështje, ZPS-ja ka afat ta dorëzojë dosjen deri më 15 shkurt

Zyra e Prokurorit të Specializuar do të dorëzojë dosjen paraprake për çështjen e Sali Mustafës deri më 15 shkurt, shkruan Gazeta Express. Dhomat e Specilizuara...

Lajmi i Fundit: “Enver Hoxhaj e mohon gjenocidin e Serbisë në Kosovë”

Nisma Sociaodemokrate ka postuar një video në llogarinë e saj në “Facebook”, ku duan duan të informojmë publikun për të vërteten e Enver Hoxhajt...

Kryeshefi i Ministrisë së Jashtme për Ballkan në Izrael tregon se Kosova apo Serbia është me e afërt me …

Kryeshefi i Minsitrisës së Jashtme për Ballkan në Izrael Dan Orian ka thënë se pranimi i Kosovës mund të sjell dëme afatshkurtra në raportet...

Lajmi i Fundit: “Vuçiq po e shtron rrugën e marrëveshjes në favor të Serbisë”, çka është ideja ‘inovative’ që u përmend te Macron

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, para dy ditësh ka pritur në Elysee kreun e shtetit serb, Aleksander Vuçiq, me të cilin kanë shprehur gatishmërinë...

Lajmi i Fundit: Putini i tregon Vuçiqit në telefon se çfarë zgjidhje të bëjë për problemin me Kosovën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka thënë presidentit serb, Aleksandar Vuçiq se Rusia është e përkushtuar për gjetjen e një “zgjidhje të ekuilibruar”...

Lajmi i Fundit: Daçiq paralajmëron këtë gjë pasiqë Izraeli e njohu Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, ka paralajmëruar prishje të marrëdhënieve me Izraelin për shkak të njohjes ndaj Kosovës. Ai ka thënë se Kosovën...

Lajmi i Fundit: Ja çka thotë Hoti pasiqë BE-ja e kritikoj Kosovën për marrëveshjen e …

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke ndihmuar Kosovën se si të gjendet pas...

Lajmi i Fundit: Vjen BE-ja me reagim shumë të ashpër për Kosovën, çka thanë ata …

Krahu ekzekutiv i BE-së, Komisioni Evropian (KE) adresoi sot kritika mbi planet e Kosovës për të hapur ambasadën në Jerusalem ndërsa të dy vendet...

Lajmi i Fundit: Ja çka thotë kësaj radhe Vuçiq për marrëveshjen Izrael-Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se Beogradi nuk është aspak i kënaqur me vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit, dhe se një akt...

TOP AUTHORS

- Advertisment -

Most Read