Thursday, March 4, 2021
Home Lajmet

Lajmet

Lajmi i Fundit: Ja çka thotë Hoti pasiqë BE-ja e kritikoj Kosovën për marrëveshjen e …

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke ndihmuar Kosovën se si të gjendet pas...

Lajmi i Fundit: Vjen BE-ja me reagim shumë të ashpër për Kosovën, çka thanë ata …

Krahu ekzekutiv i BE-së, Komisioni Evropian (KE) adresoi sot kritika mbi planet e Kosovës për të hapur ambasadën në Jerusalem ndërsa të dy vendet...

Lajmi i Fundit: Ja çka thotë kësaj radhe Vuçiq për marrëveshjen Izrael-Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se Beogradi nuk është aspak i kënaqur me vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit, dhe se një akt...

Lajmi i Fundit: Albin Kurti sulmohet në Skenderaj, VIDEO

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk është pritur mirë në komunën e Skenderajt. Gjatë qëndrimit të tij atje, qytetarët janë dëgjuar duke brohoritur “UÇK,...

Lajmi i Fundit: Vjen reagimi nga Bashkimi Evropian pas ndalimit të Albin Kurtit për kandidim në këto zgjedhje

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka komentuar vendimin e sotëm të Gjykatës Supreme të Kosovës për të moscertifikuar disa kandidatë,...

Lajmi i Fundit: Këto janë detajet e vrasjes së biznismenit nga babai i tij sot në Prishtinë

Albert Krasniqi është personi që ka mbetur i vrarë sot në Prishtinë, mëson Indeksonline, ndërsa i dyshuari i vrasjes është babai i tij. Tashmë...

Lajmi i Fundit, vjen reagimi nga Thaçi: Kosova është në rrezik, Albin Kurti po tenton të …

Kanditaja e PDK-së për deputete Evgjeni Thaçi-Dragusha, ka thënë se Kosova është në rrezik nga persona që duan shkatërrimin e shtetit. Mbesa e ish-presidentit Hashim...

Akuzohet Qeveria Gjermane se ka bashkëpunuar me Hashim Thaçin qeveria gjermane i mban të fshehta lidhjet e saj të errëta me Kosovën

Partitë opozitare në Gjermani kanë akuzuar Qeverinë e Gjermanisë se ka bashkëpunuar me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, shkruan DW. Por, në lidhje me këto akuza, Qeveria...

E tmerrshme: E dogji të gjallë 12-vjeçaren shqiptare, zbulohet identiteti i pedofilit

Detaje të reja nxori në dritë emisioni “Tuneli” duke treguar se Zeneida Selimaj, aso kohe 12 vjeçe, doli nga shtëpia e saj, por u...

Milivojeviç: Kurtit, Gjermania do t’ia bëjë koalicionin, pastaj nisin presionet në Serbi

Gjermania konsideron se Serbia duhet ta njoh Kosovën në kufijtë ekzistues dhe pas zgjedhjeve do të mbështes liderin e Vetëvendosjes Albin Kurtin, që përputhet...

Lajmi i Fundit: Qeveria gjermane tregon se kush e dha idenë për shkëmbim territorial Thaçi dhe Vuçiqi apo …

Një hetim i nisur nga opozita e majtë në Gjermani ka bërë që Qeveria atje t’u japë përgjigje disa çështjeve që lidhen me Kosovën. Qeveria...

Komandanti i Koshares: “Luftova për një vajzë që e dhunuan serbët, u hakmora për të”

Hisen Berisha, i cili ishte komandant në betejën e Koshares ishte i ftuar në emisionin “n’Kosovë Show”. Aty ai foli për ditët e vështira të...
- Advertisment -

Most Read