Sunday, February 28, 2021
Home Lajmet

Lajmet

Tërhiqet Ambasada e SHBA-ve nga konkursi për kryeprorokurorë, reagon Hoti

Pas vendimit për tërheqje nga monitorimi i procesit të përzgjedhjes së kryeprokurorëve dhe anëtarëve të Këshillit Prokurorial të Kosovës të Ambasadës së SHBA-ve reagon...

Tragjedi: Babai dhunon vajzen e tij 10 muajshe e cila vdes nga lëndimet e marra

Policia në Pensilvani arrestoi një burrë i cili akuzohet për vdekjen e vajzës së tij 10 muajshe. Policia tha se gjeti foshnjën, Zara Scruggs dhe...

Dua Lipa bën thirrje të votohet Joe Biden kundrejt Donald Trump

Dua Lipa që nga fillimi e ka përkrahur Joe Biden dhe shpesh herë ka dalur haptazi kundër presidentit të tanishëm të SHBA-ve Donald Trump. Në...

Kryeministri Hoti: Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike do të kalojë të hënën

Kryeministri Avdullah Hoti, ka numëruar disa prej sukseseve të Qeverisë brenda 100 ditëve të qeverisjes në replikat që ka pasur me deputeten e LVV,...

Eskalon situata në kuvend: Zemaj(LDK) përplaset me Fitim Ukën(LVV) ndërhyn Kujtim Shala

Gjatë kohës sa Uka po fliste nga foltorja e kuvendit për menaxhimin e pandemisë, Zemaj e ka quajtur “rrenc” deputetin Fitim Uka. “Ti je rrenc”,...

Përplasjet në kuvend nuk kanë të ndalur,kësaj radhe përplasen Armend Zemaj(LDK) me Fitim Ukën(LVV)

Ministri Zemaj dhe deputeti i LVV-së, Fitim Uka, kanë vazhduar përplasjen në Kuvend, sa i përket menaxhimit të pandemisë. Fitim Uka ka thënë:“E para, nuk...

Dyfishohet numri i të infektuarve me COVID-19 sot në krahasim me ditën e djeshme

Në raportin e fundit, IKSHPK-ja njofton se gjatë 24-orëve të fundit janë infektuar 79 persona, që do të thotë më shumë se dyfishi i...

Ja çka i shkruan presidenti Trump kryeministrit Hotit në një letër

Trump i dërgon një letër Hotit ku ai kishte shkruar: "Faleminderit për librin dhe që u bashkove me mua në shtëpinë e bardhë kohët e...

Flet Hoti: Për 100 ditë qeverisje ne kemi zero afera korruptive

Ai ka shkruar në profilin e tij në facebook ku ka përmbledhur disa nga arritjet e qeverisë së tij brenda 100 ditë qeverisje. Ky ishte...

Zëvendëspresidenti amerikan rezulton negativ në testin e coronavirusit

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, dhe gruaja e tij, kanë rezultuar negativ për coronavirus, tha zëdhënësi i tij të premten, disa orë...
- Advertisment -

Most Read