Thursday, March 4, 2021
Home Lajmet

Lajmet

Ish agjenti zbulon dëshmitarin kundër Hashim Thaçit në Speciale, Ja çka ka thënë …

“Në vitin 1998 Thaçi e ka ndalur delegacionin e shtetit të Kosovës. Unë isha nënkryetar i Kuvendit. Ishim në vizitë në zonat e luftës....

Lajmi i Fundit: A do t’a shkarkojë Osmani Valdete Dakën?

Njohësi i çështjeve Kushtetuese, Mazllum Baraliu, ka folur rreth deklaratave të fundit të Vjosa Osmanit, ushtruese e detyrës së presidentit. Osmani, nëpërmjet një video-adresimi tha...

Lajm katastrofal vjen për Kadri Veselin, askush nuk e priti këtë …

Në një përgjigjje të gjatë të Prokurorisë Speciale që mban në fund firmën e kryeprokurorit Jack Smith, janë renditur argumentet se pse Veseli, sipas...

Policia gjen mbi 900 kilogramë kokainë në mesin e bananeve, kaq vlen

Një sasi e madhe e kokainës me vlerë të tregut të rrugës prej 76 milionë funtesh është gjetur e fshehur mes pakove me banane...

Lajmi i Fundit: Gjykata Speciale fton si të dyshuar edhe këtë komandant të UÇK-së

Edhe një ftesë nga Gjykata Speciale për ish luftarët e UÇK-së. Kësaj radhe, prokurori special ka ftuar në cilësinë e të dyshaurit, ish eprorin...

VIDEO, Një burrë ia vuri flakën vetës jashtë qeverisë

Një burrë 35-vjeçar në Bjellorusi i vuri flakën vetës jashtë selisë qeveritare në Minsk dhe u shtrua në spital të premten, pasi kalimtarët dhe...

Kushdo që e shihni këtë person, njoftojeni policinë urgjentisht, Ja çka ka bërë ai …

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e Agran Murat Krasniqit nga Peja. Ai po kërkohet nga policia për veprën penale “Blerje,...

Lajmi i Fundit: Qeveria ndanë miliona euro, Ja kush janë përfituesit

Ministrja në detyrë e Financave, përmes një njoftimi në faqen e saj zyrtare, ka bërë të ditur se Qeveria e Kosovës sot (21.01.2021) ka...

Detaje për dhunimin brenda motelit në Gjilan: 29-vjeçari dhunoi një 33-vjeçare

Për dhunimin e një gruaje në një motel në rajonin e Gjilanit, Gazeta Express ju sjell detaje të reja. Bëhet fjalë për djalin me inicialet...

Lajmi i Fundit, Flet KQZ: Thaçi, Veseli, Krasniqi, Selimi, Gucati, Haradinaj e Mustafa kanë aplikuar për të votuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se gjatë ditës së martë, 19 janar, ka pranuar aplikimet nga shtetasit e Republikës së Kosovës që aktualisht...

Eskalon analistja Aliu: Ia rrofshi ju Rron Gjinovcit, fundërrina ju ka ardh fundi

Analistja Luljeta Aliu e cila së fundmi është komentuar shumë për deklaratat e saj, tani i ka dalur në mbrojtje aktivistit Rron Gjinovci. Ditëve të...

Vrasja në Novobërdë: Gjyshi ishte në gjumë kur u ther 12 herë nga nipi

D.I rreth 28 vjeç dyshohet se ka privuar nga jeta gjyshin e tij, K.I. 95 vjeç, të premten në fshatin Izvor të Komunës së...
- Advertisment -

Most Read